KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13602519
nr 1360 2519
Christer Edwardsson Schmiterlöw
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Spanska pensionärer". Signerad, daterad 1981. Olja på duk, 76x84cm
Kondition: skadad ram
Christer Edwardsson Schmiterlöw, svensk bildkonstnär född 1926.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 november 2020
kl 18:27:52
16/11 16:19:39
Läs mer om Christer Edwardsson Schmiterlöw